Môžu za to staré technológie ako plynový kotol, ktoré spotrebovávajú skutočne veľkú spotrebu na chod domácnosti. Vykurovanie všetkých miestností či ohrev teplej vody sú potrebné úkony, ktoré musia byť každodenne v procese. Nepomôže vám šetrenie a menšie vykurovanie interiéru. Lepším riešením je vymeniť starý kotol za modernejšiu technológiu, ktorá vám ušetrí výrazne mesačné náklady na spotrebu energie. Medzi modernú technológiu na chod domácnosti sa zaraďuje tepelné čerpadlo, vzduchotechnika, ale spotrebu na vykurovanie môžete efektívne znížiť aj vďaka domácemu krbu či kachliam.

energetický certifikát

Možno ste si už všimli, že moderné novostavby sú nízko nákladové. Ľudia rozmýšľajú efektívne a investujú radšej peniaze do úspornej techniky, s návratnosťou do pár rokov. Novostavby však podľa novej legislatívy už inú možnosť ako nízko nákladovú domácnost mať nemôžu. Podľa najnovších predpisov novostavby, ktoré čaká kolaudácia, musia splniť energetickú triedu domácnosti najvyššie kategórie A0. Energetické triedy sú rozdelené do kategórií od A po G, pri ktorých A0 energetická trieda je triedach s najnižšou spotrebou energie. Nízka spotreba nehnuteľnosti má však veľkú výhodu. Mesačne sa môžete dostať na platbu za energie pod 100 €. To je snom nejedného človeka.

energetický certifikát

Bývate v starom dome a chceli by ste zistiť spotrebu energie vašej nehnuteľnosti? Na to budete potrebovať energetický certifikát. Energetický certifikát je skvelou možnosťou pre ľudí starších nehnuteľnosti, ktorí chcú vedieť spotrebu energie budovy a nájsť riešenie na jej úsporu. Energetický certifikát je však nutnosťou pre ľudí, ktorých čaká kolaudácia novostavby. Práve ku kolaudácii budete musieť predložiť energetický certifikát, ktorý udáva spotrebu vašej nehnuteľnosti a v ktorej je vypočítaná energetická trieda budovy. Energetický certifikát certifikaciabudovy.sk vám vyhotovia rýchlo a lacno.