Moderná doba sa nevyhla ani odvetviu stavebníctva. S dobou idú tiež materiály a dizajn zariadenia. Kým prednedávnom bolo populárne najmä drevo, dnes sú obľúbené jednoduché, čisté a minimalistické prevedenia. Reč je najmä o skle. Určite ste si v nejednej modernej domácnosti všimli zvýšený výskyt sklenených plôch. Začína to najmä veľkoplošnými oknami, ktoré môžeme vidieť takmer na každej novostavbe. Sklo však môže vytvoriť zaujímavú kompozíciu aj v interiéri. Najčastejším využitím tohto moderného materiálu je na zábradlie.

sklenené zábradlie

Sklenené zábradlie je pomernou novinkou, no aj za krátku chvíľu si našlo mnoho priaznivcov. Zábradlie zo skla má mnoho výhod. Prvým a hlavným dôvodom, prečo si ľudia do svojej domácnosti montujú sklenené zábradlie je design. Takéto zábradlie v interiéri vyčarí originálny, zaujímavý štýl s nádychom luxusu. Sklenené zábradlie pôsobí čisto a elegantne. Ďalšou výhodou je tiež presvetlenie. Vďaka priehľadnému prevedeniu sa cez zábradlie dostane svetlo aj do ďalších častí domácnosti. To oceníte najmä v otvorených priestoroch, kde nie je toľko okien. Množstvo ľudí sa skleneného zábradlia obáva najmä z dôvodu bezpečnosti. Tieto obavy však nie sú oprávnené.

zábradlie

Sklenené zábradlie nemusí byť len na schodisku. Veľmi pekne ukáže aj na vonkajších balkónoch či terasách.

Cena skleneného zábradlia sa líši vzhľadom na rôzne požiadavky zákazníkov. Dôležité je akú kvalitu a typ skla si zvolíte. Sklo môže byť číre, ultračíre, ale tiež napríklad mliečne. Na cene sa odzrkadlí tiež ukotvenie. Sklo môže byť ukotvené zhora, zdola a rôznymi spôsobmi. Pre maximálny si môžete zvoliť ukotvenie priamo do podlahy. Na zábradlí tak nebudú žiadne rušivé kovové komponenty. Moderné sú tiež sklenené zásteny. Môžete pomocou nich vykúzliť nádherné schodisko. Sklenené zábradlie je moderné už v súčasnosti a určite bude aj hudbou budúcnosti.