Nielen v moderných súčasných obchodných domoch a pasážach je sklo veľmi moderným materiálom. Presklené plochy vytvárajú priehľadný dojem, otvorenosť a presvetlenie v každej časti interiéru. Ba čo viac, hodia sa skvele aj do exteriéru a pôsobia rozhodne štýlovo. Sklo sa používa v rôznych prevedeniach a sklenených prvkoch. Veľmi moderné je napríklad sklenené zábradlie, ktoré vidno takmer vo všetkých obchodných priestoroch. Rovnako sa však sklo využíva na presklené zásteny alebo sklenené dvere. Sklenené dvere sa dajú vytvárať do rôznych technických prevedení. Posuvné sklenené dvere do miest, kde sa jednak ušetrí priestor, predelí priestor a navyše sa krásne presvetlí. Inou možnosťou sú zase sklenené dvere v klasických pántoch. Aj tie si mnohí nechali namontovať do svojich priestorov obchodných i súkromných.

sklenené dvere

Sklenené realizácie však nemusia byť realitou iba v obchodných domoch alebo kancelárskych budovách. Hodia sa výrazne do rodinných domov, kde chcete mať moderný štýl a čistý krásny moderný nádych. Sklo je jednoducho skvelou voľbou. HC40 https://lmmont.sk/produkt/hc40/ je dverné madlo, ktoré sa práve na sklenené dvere využíva pri montáži.

dievca otvara sklenene dvere

Pokiaľ sa pre ne rozhodnete, nechajte si spraviť patričné kalkulácie i dizajnový návrh u profesionálnej firmy, ktorá sa venuje dlhé roky aj sklenených konštrukciám a realizáciám zo skla. Presklené realizácie tak môžu byť zladené a dizajnované k celkovému zariadeniu a stavebných realizáciám v interiéri. Vytvoria tak spolu pekný a štýlový dizajnový priestor, v ktorom sa každý bude cítiť skvelo. Okrem sklenených dverí sa na mnohé miesta ako sú napríklad aj balkóny a terasy, či iné ohradenia hodí sklenené zábradlie. Sklenené zábradlie dlho vydrží, sklo je väčšinou bezpečné a dostatočne pevné. Nemusí byť však úplne číre, dajú sa vyhotoviť rôzne farebné, či matované prevedenia.