Pokiaľ riešite niečo, čo pôjde na súd, odporúčala by som vám právnu pomoc Bratislava. Prečo? Mám s takouto službou skúsenosti? To sa všetko dozviete v tomto článku. Ísť na súd (či už z akéhokoľvek dôvodu) môže byť veľmi komplikované. Okrem toho, že zažívate stres a neviete si rady, vás to môže poriadne ovplyvniť. Súdne konanie totiž väčšinou býva peknou dávkou stresu a pre naše zdravie to vôbec nie je dobré. Napríklad riešite rozvod. Chcete odísť z manželstva, pretože váš manžel je tyran a jednoducho nie je dobrý človek.

pravo

Sú v tom deti. Čo v takej situácii robiť? Rozhodne si nájsť dobrého právnika, alebo právnu firmu a nezotrvávať vo vzťahu, ktorý je toxický a nefunguje. Ja sama s týmto mám skúsenosti. Pred troma rokmi som sa chcela dať rozviesť, pretože manželstvo vôbec neklapalo. Manžel bol alkoholik a bohužiaľ, keď sa napil, nebol v kľude. Bol schopný ma udrieť. Najhoršie bolo, že skoro vždy to vycítili aj moje deti. Najmladšiemu bolo v tom čase dva roky a najstaršiemu deväť rokov. Vždy sa ma snažil pred ich otcom brániť, ale samozrejme som chcela, aby to deti nevideli. Nechcela som, aby videli otca v takom stave, v akom vždy bol. Tak som potom už nezvládala koľkokrát ani vstať z postele.

pravo

Mala som hrozné depresie a strach z toho, čo manžel zase vyvedie. Ani neviem, kde som zobrala tú odvahu a guráž, keď som sa raz odhodlala podať žiadosť o rozvod. Vtedy ma právna pomoc Bratislava veľmi pomohla. Bez nich by som to snáď nezvládla. Boli na mňa strašne dobrí. Vysvetlili mi, ako mám postupovať. A napriek tomu, že manžel sa vyhrážal, že mi zoberie deti, a že sa so mnou nikdy nenechá rozviesť, sme sa nakoniec rozviedli. A dopadlo to veľmi dobre. Nakoniec k nemu deti ani nechceli chodiť a vzhľadom na to, že ma raz napadol, mu nariadili súdny zákaz styku, takže sa k nám nemohol priblížiť.