Od kvality spánku sa dokonca odvíja aj naša nálada počas dňa. Už aj malé deti v prípade, že sú nevyspané, stále plačú a sú mrzuté. Dospelý človek samozrejme plakať kvôli únave nebude, ale jeho výkon a nálada budú v oveľa nižšej intenzite. Preto by sme mali na kvalitu spánku skutočne dbať. Jedna vec je dĺžka spánku, ktorá by mala byť pre dospelého človeka v priemere od 6 do 9 hodín. No a potom je tu kvalita spánku. Tá by mala byť zabezpečená na to, aby ste sa ráno zobudili s dobrou náladou. Množstvo ľudí sa však ráno budí aj s bolesťami chrbtice či celého tela. A v tom zohráva rolu matrac do postele.

Matrac

Matrace do postele sú súčasťou spálne, ktorým málokedy venujeme zvýšenú pozornosť. Ľudia dokonca radšej vyberajú kvalitu postele a nad kvalitou matrace sa nezamýšľajú. Ale práve matrac je tým aspektom, ktorý ovplyvňuje náš spánok. A nielen spánok. Matrac má priamy vplyv aj na náš pohybový aparát. Práve preto je na trhu čoraz viac matracov určených pre ortopedický pacientov. Pre ortopedický pacientov či ľudí s bolesťami krížov, kĺbov a chrbtice sú vhodné taštičkové matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace. Ide o druh pružinových matracov, ktoré majú vo svojom vnútri niekoľko malých pružiniek obalených výplňou.

matrac

To zabezpečuje stredne tvrdý pocit matraca. V prípade, že hľadáte mäkký matrac, siahnite po penových matracov. Pena, najmä memory, sa prispôsobí krivkám vášho tela a vy do penového matraca zapadnete ako do vaty. Naopak, v prípade, že preferujete tvrdé matrace, zvoľte si matrac pružinový. Základom je jedna veľká pružina obalená výplňou. Ak si neviete s výberom matraca do svojej postele poradiť alebo chcete to najlepšie, navštívte internetovú stránku segum.sk a podľa svojich požiadaviek vyberte spolu s odborníkmi kvalitný matrac do svojej spálne. Vaše telo, ale aj myslel sa vám neskôr za kvalitný matrac určite poďakujú.