Požiar vašej budovy je scenár,ktorý si nikto nepraje zažiť, ale pripravenosť na takúto situáciu môže byť rozumným krokom. Protipožiarne okná sú jedným zo spôsobov, ako ochrániť svoj dom a bezpečne sa pripraviť na evakuáciu v prípade požiaru. Tieto špeciálne okná ponúkajú nielen bezpečnosť, ale aj estetický dizajn, ktorý sa hodí do každého interiéru. Protipožiarne okno je vyrobené z viacerých vrstiev tvrdeného alebo viacvrstevného bezpečnostného skla. Táto konštrukcia zabezpečuje protipožiarnu a bezpečnostnú odolnosť. Protipožiarne sklo sa používa do okien, dverí, deliacich stien a priečok, kde je nevyhnutná požiarna odolnosť, a kde predpisy vyžadujú sklo s vysokou ochranou a bezpečnosťou pred ohňom.

požiarne okno

Medzera v protipožiarnom sklom je vyplnená priehľadnou vložkou, ktorá sa pri požiari rozpína a pri teplote približne 120°C sa premieňa na pevný a nepriehľadný štít. Tým sa obmedzuje tepelný tok a chránia sa horľavé materiály za stenami. Celková hrúbka protipožiarnych skiel je určená požadovanou triedou odolnosti proti požiaru. Odolnosť protipožiarnych okien sa udáva v minútach, s členením na 15, 20, 30, 45, 60, 90, 120 a 180 minút. To znamená, že protipožiarne okno poskytne ochranu až po daný časový úsek, čo dáva dostatok času na reakciu a evakuáciu. Protipožiarne okná nie sú len o bezpečnosti.

poziarne sklo

Poskytujú aj estetický dizajn a pohľad na svet vonku. Tieto okná ponúkajú priehľadné sklo, ktoré spĺňa estetické očakávania. No v prípade vzniku požiaru sa ich bezpečnostné vlastnosti prejavujú. Bránia šíreniu ohňa a nebezpečných látok. Ak sa zaujímate o protipožiarne okná a chcete vedieť viac o cenách a možnostiach, neváhajte nás kontaktovať. Naši odborníci sú pripravení zodpovedať na vaše otázky a pomôcť vám s výberom protipožiarnych okien pre váš dom. Kontaktujte nás na čísle +421 918 973 211 a začnite investovať do bezpečia a pokoja vo vašom bývaní. Vaša ochrana je pre nás prioritou.