Ste skupina káva alebo čaj? Nie každý miluje kávu a preto si rád vychutná šálku kvalitného, chutného čaju. A teraz vám jeden taký predstavím. Ide o matchu. Matcha je poctivý, silný zelený čaj, ktorého lístky sa pestujú bez pesticídov priamo v Japonsku. Lístky tohto zeleného čaju sa ďalej spracovávajú na Matcha prášok, ktorý konzumujeme.

matcha

Výhody Matcha prášku.

Matcha, podobne ako aj všetky zelené čaje je plný antioxidantov a vitamínov. Ma priaznivé účinky na naše zdravie a telo. Pôsobí najmä na naše trávenie, upravuje metabolizmus a podporuje činnosť čriev. Vhodný je tiež na posilnenie imunity. Šálka Matcha čaju vám dodá toľko potrebných živín, že nemusíte riešiť ďalšie výživové doplnky.

matcha čaj

Matcha čaj príprava.

Príprava Matcha čaju je veľmi jednoduchá. Stačí keď si zakúpite kvalitný Matcha prášok a zalejeme ho vodou. Vodu prevrate, ale nezalievajte vriacou vodou. Ideálna teplota na zalievanie Matcha čaju je 60-70 stupňov Celzia. Tak sa zachovajú všetky dôležité živiny a vitamíny. Matcha čaj nie je každému po chuti. Je silnej, výraznej chuti zeleného čaju. Ak máte s tým problém, môžete si ho jednoducho osladiť.na ochutené Matcha čaju môžete použiť javorový sirup či iné prírodné sladidlo. Matcha prášok môžete použiť aj na prípravu latte. Namiesto vody zalejeme Matcha prášok mliekom. Či už na teplý alebo studený spôsob. Matcha prášok by ste mali vyberať podľa kvality. Kvalitný Matcha prášok nájdete na totalvital.sk. Prášok je bohatý na antioxidanty, neriedený a vo vysokej koncentrácii. Matcha je hitom dnešných kaviarni a vy svoj obľúbený Matcha nápoj v podobe čaju alebo latte môžete vychutnať ešte dnes aj vo svojej kaviarni. Totalvital.sk je eshop s kvalitnými výživových doplnkami, ktoré priaznivo pôsobia na váš organizmus. Začnite sa aj vy starať o svoje zdravie a krásu z vnútra aj vďaka zelenému čaju Matcha.