Kvalitný spánok potrebuje každý z nás. Po náročnom dni, či už sme boli v práci, alebo sme pracovali v záhrade, potrebuje jednoducho odpočinok a kvalitný relax. Počas spánku sa mnohé bunky v tele regenerujú a telo naberá množstvo energie. To, keď sa uvoľnene a dobre vyspíme je naozaj skvelý a nenahraditeľný pocit. Dôležitou súčasťou kvalitného spánku je, samozrejme, posteľ. Možno ešte viacej ako posteľ to je skôr matrac. Kvalita matracu je nesmierne dôležitá a dnes už si môžete vyberať prevedenie od výmyslu sveta. Či už potrebujete skôr matrac tvrdší, alebo sa viacej uvoľníte na mäkkom či stredne tvrdom matraci, je veľmi individuálne a môže vychádzať s rôznych požiadaviek každého z nás.

spánok

Iný matrac je vhodný keď človek pravidelne športuje, keď je veľmi ľahký, alebo naopak má vyššiu váhu. Aj detaily ako stav chrbtice a bolestivé miesta na tele, napríklad kĺby zavážia pri výbere toho správneho matraca vhodného práve pre vás. Niektoré matrace sú obojstranné, kde môžete variovať v tvrdosti podľa potreby. Jedna strana je o niečo tvrdšia a druhá zase mäkšia. Takto sa dá matrac prakticky prevracať podľa potreby. Niekoho napríklad na príliš mäkkom matraci bolí viacej chrbát alebo krk, iný zase mäkký matrac uprednostní, pretože leží na boku a lepšie sa mu uvoľnia kĺby. Možností je viacero.

postel s matracom

Matrace môžu byť aj lacne matrace, ak sú kvalitné prečo nie. Často sa matrace kvalitných značiek predávajú za akciové ceny. Stačí si vybrať. Veď investícia do matraca, a tým aj kvalitnejšieho spánku, regenerácie počas noci a odpočinku je nesmierne dôležitá. Ortopedické, resp. zdravotné matrace sú veľmi vhodné pre kvalitný spánok, pretože sa dokonale prispôsobujú vášmu telu. Existujú viaceré druhy a tu si opäť môžete vyberať, čo vám najviac poslúži. Prípadne sa poraďte v predajni či online, ak si výberom nebudete istý. Do úvahy vezmite aj rošty a posteľ, ktorú máte.