Vzhľadom na bezpečnostnú funkciu schodiska, ktorá je viac než dôležitá, materiál aj montáž schodiska musí byť prevádzaná odborníkmi. Interiérové schodisko si tak veľký dôraz na výber materiál nevyžaduje. Exteriérové schodisko to má ťažšie. Vonkajšie podmienky, ktorým je schodisko vystavované ho dokážu v prípade nedôkladnej povrchovej úprave zničiť. No pri niektorých materiáloch sa rekonštrukcii po rokoch aj tak nevyhnete.

nerezové zábradlie

Aký materiál môže byť použitý na zábradlie na schodisko?

Klasické drevo určite všetci dobre poznáte. Pár rokov dozadu bolo drevo obľúbeným materiálom, ktorý v exteriéri rodinných domov prevládal. Od dreveného zábradlia sa však postupne začalo upúšťať vzhľadom na potrebnú starostlivosť, ktorú si drevo vyžaduje. Ďalším materiálom je železo. Zábradlie zo železa je lacnejšie, ale vzhľadovo nie úplne vhodné do rodinného domu. Železné zábradlie sa používa skôr na konštrukčne stavby. Pokiaľ chcete mať moderné zábradlie na schody, ktoré vydrží, nemusíte sa oň starať a vykazuje výborne vlastnosti, voľbou číslo jedna je antikor. Nerezové zábradlie na schody si obľúbilo už množstvo zákazníkov a neustále k ním pribúdajú ďalší.

nerezové zábradlie

Dôvodom je najmä moderný koncept, ktorý patrí túto sezónu k trendy materiálom do domu. Pôsobí neutrálne a vhodný je ku všetkému. Výhodou sú ale najmä jeho vlastnosti. Úvodná povrchová úprava nerezového zábradlia zabezpečí jeho neuveriteľne dlhú životnosť bez akýchkoľvek známok starnutia aj po rokoch. A to dokonca aj na exteriérovom schodisku, kde je pod neustálym vplyvom dažďa či slnka. Nerez je striebornej farby no povrchovú úpravu či už matnú alebo lesklé si môžete zvoliť podľa seba. Nerezové zábradlie je moderným prvkom, ktorý môže skrášliť váš dom zvnútra i zvonku. Okrem aplikácie na schodisko, je taktiež vhodne ho umiestniť na balkón či terasu. Pokiaľ vás zaujala možnosť nerezového zábradlia, navštívte internetovú stránku lmmont.sk a dozviete sa o nerezovom zábradlí viac.