Masaz lingamu je druh tantrické masáže, ktorá sa venuje mužskému genitálu. Názov „lingam“ pochádza z sanskritu a doslova znamená „kmeň“ alebo „mužský princíp“. Cieľom lingam masáže je umožniť mužovi dosiahnuť vyššie stavy vedomia a prekonať blokády v energetických kanáloch tela. Pred masážou sa odporúča vykonať úvodné rituály, ako napríklad meditácia alebo dychové cvičenia, aby sa telo a myseľ uvoľnili a pripravilo na zážitok. Masér alebo masérka by mali byť dôkladne vyškolení v technikách lingam masáže a mali by mať skúsenosti s rôznymi typmi mužského tela.

masaz

Masáž je zameraná na uvoľnenie napätia a dosiahnutie maximálneho sexuálneho vzrušenia. V mnohých kultúrach sa verí, že táto masáž môže pomôcť zlepšiť sexuálny výkon a zvýšiť celkové zdravie a pohodu. Lingam masáž začína úvodným rozhovorom medzi masérom a klientom, ktorý slúži na definovanie cieľov a očakávaní. Potom nasleduje fáza uvoľnenia, kedy sa klient uvoľní a pripraví na masáž. Táto fáza môže zahŕňať dýchanie a meditačné techniky, aby sa klient cítil čo najviac pohodlne. Techniky používané v lingam masáži sa môžu líšiť, ale zvyčajne zahŕňajú jemné hladenie a trenie po celom tele, ktoré sa postupne presúva k mužskému genitálu. Rôzne druhy tlaku a úchopu sa používajú na masáž lingamu a sakrálnej oblasti, kde sa nachádzajú energetické uzliny.

masaz

V niektorých prípadoch môže byť lingam masáž doplnená o prácu s perinálnou oblasťou a prostatou, ktorá môže priniesť ešte intenzívnejšie pocity. Lingam masáž môže byť pre muža veľmi uzdravujúcim zážitkom, pretože umožňuje uvoľniť napätie a blokády v genitálnej oblasti. To môže viesť k lepšiemu sexuálnemu zdraviu, viacerým a intenzívnejším orgazmom a väčšej schopnosti prežívať emócie. Z hľadiska duchovného rozvoja môže lingam masáž pomôcť mužom prekonať tabu a predsudky týkajúce sa ich sexuality a genitálií. Môže tiež pomôcť mužom lepšie sa poznať.