Jeansy si v šatníkoch našli svoje miesto už v minulom storočí a aj keď jeansovinový materiál vznikol údajne omnoho skôr, niekedy v 70. rokoch 19. storočia, stal sa tak obľúbeným a nadčasovým, že už je súčasťou šatníkov niekoľko desaťročí a ešte zrejme dlho bude. To, čo sa príležitostne mení sú jednotlivé strihy a prevedenie, resp. dizajn jeansov, ale materiál ostáva.

luda v jeansoch

Za posledné obdobie sa do obľuby dostali najmä tesné a priliehavé strihy, ako je napríklad skiny alebo slim, či super slim. Tieto dokážu veľmi pekne zvýrazniť krivky postavy a sú veľmi ženské a elegantné. Pokiaľ však treba nejaké tie menšie nedostatky postavy skryť a zharmonizovať, aj tu je na výber niekoľko možností a strihov. Rovný strih skryje nedostatky v oblasti nôh, či už sú nohy príliš chudé alebo naopak trochu viacej pri seba, prípadne nerovnomerné a chceme ich vizuálne viacej dostať do proporčnej rovnováhy. Vtedy je strih straight na jeansoch veľmi vhodný a nápomocný. Navyše, ak si zvolíme jeansy s vysokým pásom, zakryjeme aj nedostatky v oblasti brucha a bokov, ktoré naopak nízky pás zvýrazňuje. Vysoký pás môže pri nízkych dámach okrem zoštíhlenia pása aj výrazne prispieť k predĺženiu siluety nôh a to opticky, ak top zasunieme do jeansoch a necháme vysoký pás pekne vyniknúť. Predĺžiť nohy by mohli pomôcť aj topánky na vysokých podpätkoch, ktoré nohavice zakryjú, alebo topánky rovnakej farby ako sú jeansy.

damske jeansy

Aj BIG STAR e-shop nezaháľa a ponúka svojim zákazníčkam modely – jeansy damske https://bigstarjeans.sk/c-zena/pc-nohavice, ktoré patria medzi veľmi obľúbené práve kvalitnými materiálmi a modernými strihmi a dizajnom. Pokiaľ chcele opticky svoju postavu zosštíhliť, voľte si tmavé farby. Pokiaľ ste príliš štíhla a naopak chcete trochu opticky pridať, perfektné budú zase svetlé farby. Posledné obdobie prišiel do módy opäť široký strih jeansov, ktorý je vhodný a lichotivý pre každý tip postavy. Vyzerá dobre jednoducho na každom a opticky postave lichotí. Navyše je nesmierne pohodlný.