Kedysi dávno, keď ešte nemali ľudia moderné svietidlá a elektrinu, používali naši predkovia sviečky na to, aby si mohli trochu večer zažať svetlo. No a keď bol spln svietil im mesiac. S vynálezom elektriny následne prišlo a prichádzalo mnoho ďalších svetlých objavov a vynálezov, ktoré elektrickú energiu využívali. Svietidlá a lustre boli tiež jednými z nich. Odvtedy si môžeme pohodlne svietiť v miestnostiach, prevádzkach, kanceláriách a dokonca aj na ulici.

led ziarovka

Dnes sa technológie posunuli ešte ďalej k viac ekologickejším, úspornejším a dlhodobejším variantom. Používať sa dajú led svietidlá, led pásiky a led žiarovky. Do led svietidiel sapoužívajú rôzne druhy led žiaroviek, napríklad s názvom ako je led žiarovky e27. Každé svietidlo má svoj druh žiaroviek, takže si pri výmene musíte vždy pozrieť o aký presne druh sa jedná a ten si potom objednajte online alebo jednoducho kúpte. Určite sa vám to nebude stávať až tak často, pretože led žiarovky majú veľmi dlhú životnosť a vedia nasvietiť naozaj hodiny a hodiny. Môže sa stať, že vydržia aj roky.

osvetlenie

Žiarovky bývajú označené typom alebo si pozrite koncovku a podľa ju potom identifikujete. Takmer vždy si môžete pri žiarivkách vybrať aj farbu svetla. Môže byť buď studené, teplé alebo neutrálne. Studené svetle je jasnejšie, farby sú ostrejšie a odporúča sa vybrať si ho do miestností, kde sa potrebujete viacej sústrediť a vidieť všetko jasnejšie. Pracovne, kancelárie, študovne môžu využívať studené svetlo. Teplé svetlo je mäkšie, robí pohodovú jemnejšiu atmosféru a viacej sa hodí do priestorov, kde sa relaxuje, odpočíva alebo kde chcete útulnú mäkkú jemnú atmosféru, ktorá je skôr neformálna. Pokiaľ neviete, ktoré alebo nechcete ani jeden extrém, vyberte si svetlo neutrálne, ktoré stojí niekde v zlatom strede predošlých dvoch možností. Môžete ho použiťpoom naozaj takmer všade, kde je potrebné zasvietiť.