IBC kontajnery Schoellerallibert alebo intermediate bulk containers sú veľkoobjemové plastové nádoby slúžiace na prepravu, uskladňovanie a manipuláciu kvapalín. Svoje využitie nachádzajú vo všetkých priemysloch a výrobných sférach, ako je farmaceutický priemysel, chemický priemysel, potravinársky priemysel, kozmetický priemysel a podobne. Okrem priemyslov ich s obľubou nakupujú aj fyzické osoby, pretože tieto kontajnery sa stali obľúbenou súčasťou rodinných domov a chatiek. Sú častokrát využívané na zachytávanie a uskladňovanie zachytenej dažďovej vody, v ktorej sa do týchto stredne objemových až veľkoobjemových kontajnerov dokáže zmestiť od 400 do cca 1200 litrov.

kontajner

Zachytená voda sa potom využíva v obdobiach sucha, prípadne v obdobiach extrémnych horúčav, kvôli ktorým vysychajú potoky a potrebné vody a pitnej vody je nedostatok. Práve v takýchto obdobiach sa skvele hodí zachytená dažďová voda v prípade, že majiteľ tohto kontajnera potrebuje zavlažovať svoju záhradu, trávnik, sad, záhony či izbové rastliny. Týmto spôsobom sa ušetri pitná voda, ktorej býva často počas letných mesiacov nedostatok a sotva stíha pokrývať bežné spotrebovanie na plnohodnotné fungovanie domácnosti. Kontajnery tejto spoločnosti sú špeciálne vyrábané tak, aby dokázali odolať extrémnym podmienkam, ktoré ich môžu čakať v prostredí, do ktorého boli zakúpené.

kontajner

Spoločnosť taktiež myslí na to, že tieto kontajnery sa môžu ocitnúť v exteriéri, napríklad na už spomínané zachytávanie dažďovej vody, kde budú vystavené pravidelným zmenám počasia a poveternostným vplyvom. Práve v takýchto chvíľach sa skutočne prejaví kvalita a prvotriedny použitý materiál na výrobu tohto kontajnera, ktorý dokáže odolávať dažďu, slnku, vlhkosti, krúpam, snehu, ľadu, vetru. Na stránke spoločnosti nájdete množstvo ponúkaných variácií, a to ako rozmerových, tak i kapacitných a cenových.