Mobilný web teraz predbehol počítač v 40 krajinách vrátane Indie, Nigérie a Bangladéša

To je len prehliadanie pomocou mobilných telefónov; Ak považujete tablety za mobilné, počet sa zvýši na 48 krajín. Medzi štyrmi štyrmi krajinami sú zvlášť členmi  100 miliónov (mobilný predplatiteľ) klubu : India (797,1 milióna mobilných predplatiteľov), Nigéria (130,6 milióna) a Bangladéš (116,9 milióna). A nehovoríme, že mobilný web je o niečo väčší ako počítač PC Web – v Indii, Nigérii a Bangladéši dnes mobilné telefóny predstavujú približne 70 percent zhliadnutí na webové stránky.
 mobilní telefon.jpg
Ak bude mobilný web naďalej rásť podľa súčasného fenomenálneho tempa rastu, a to až o 67 percent za rok, mali by sme očakávať, že na webovú väčšinu mobilných webov privítame omnoho viac krajín. Štatistiky naznačujú, že budúce prírastky môžu zahŕňať Indonéziu a Pakistan, ktoré sú tiež členmi 100 miliónov klubu.
 
Celosvetový prístup k počítačom predstavuje 64,6% zobrazení webovej stránky, podiel mobilného telefónu sa však výrazne zvýšil zo 17,1% v roku 2013 na 28,5% v roku 2014 (čo predstavuje nárast o 67%). Upozorňujeme na to, že: a) ako je uvedené v nasledujúcom grafe, za zníženie dominancie počítačov sú zodpovedné skôr mobilné telefóny, ako tablety. Dôvodom je skutočnosť, že počet ľudí s tabletovými počítačmi je vo väčšine krajín stále pomerne malý; b) ide iba o prístup do mobilného prehliadača, natívne aplikácie alebo aplikácie na stiahnutie nemajú s tým nič spoločné; c) ide skôr o zobrazenia webových stránok než o návštevy. Ak teda používatelia PC navštívia viac stránok na jednu návštevu ako mobilných používateľov, čo je pravdepodobné, bude podiel mobilných návštevníkov na webových stránkach vyšší ako počet navštívených stránok.
 
Správa je výrazná: spoločnosti vo všetkých krajinách potrebujú webovú stránku priateľskú k mobilným telefónom (nielen v krajinách, v ktorých už mobil predbehol počítačovú webovú stránku), a ak chcú niečo predať, webovú stránku m-commerce.mobil.jpg
 
Webové stránky by sa mali pripravovať na prvý svet v mobilnej sieti, ak tak ešte neurobili. Podniky čelia veľkým výzvam a príležitostiam prispôsobiť sa tomuto trendu.
 
Na západných trhoch, napríklad v USA a Spojenom kráľovstve, v auguste 2014 na počítačoch stále dominuje PC, a to na 65,6 percenta, respektíve 62 percent. Pred rokom bol podiel PC v USA 80,2% a Spojené kráľovstvo 79%. Na týchto trhoch je teda možné na niektorých trhoch vidieť mobilný telefón a / alebo mobilný telefón a tablet.